06G12FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
06G12FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
60,1 mm
B
32,2 mm
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
22 mm
Modell kod
6G-12FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
385 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm