06GS12MDL
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
06GS12MDL
Presskoppling GS Rak, Ø 3/8'', Utv-M 18x1,5, L-klass
Specifications
Dimensions and shipping
A
60 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
24,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
M18x1,5
H
19 mm
Modell kod
6GS-12MDL
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm
Package size
Barcode
199953
Gross weight
0,04 Kg
Net weight
0,04 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Utvändig metrisk gänga med 24 gr. kona.
Artikel datablad
Frequently bought together with
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Partnumber:
Package size:
50 st
Partnumber:
50 st
25 st
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Inv-G 1/4''
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Inv-G 3/8''
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, 54mm Lång