06GS12FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
06GS12FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
86,7 mm
B
50,8 mm
D
3/8"
Diameter rör
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Modell kod
6GS-12FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
199949
Bruttovikt
0,10 Kg
Nettovikt
0,10 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
50 st
Artikelnummer:
50 st
25 st
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Inv-G 1/4''
100 st
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Inv-G 3/8''
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, 54mm Lång