06G12FDHORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
06G12FDHORX
Presskoppling Rak, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
55,5 mm
B
27,6 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
H
24 mm
Modell kod
6G-12FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm