06GS12FDHORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
06GS12FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
78 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
42,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
6GS-12FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm