06G10FDHORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
06G10FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-10S
Specifications
Dimensions and shipping
A
60,1 mm
Angle
90 °
B
32,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Model code
6G-10FDHORX90
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm