06G12FDLORX
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
06G12FDLORX
Presskoppling Rak, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
55,5 mm
Angle
0 °
B
27,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
10 mm
Diameter pipe
12 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Model code
6G-12FDLORX
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm