06G10FJX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
06G10FJX
Presskoppling Rak, Ø3/8'', Inv-JIC-7/8''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
56,4 mm
B
27,6 mm
DN
10 mm
H1
27 mm
H2
18 mm
Modell kod
6G-10FJX
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
69 - 76 Nm