06G12FDHORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
06G12FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifications
Dimensions and shipping
A
60,1 mm
Angle
90 °
B
32,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
10 mm
Diameter pipe
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Model code
6G-12FDHORX90
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
48 - 52 Nm