06G12FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
06G12FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
68,8 mm
Arbetstryck
38,5 MPa
B
40,9 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
18,9 mm
H
22 mm
Modell kod
6G-12FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm