4842-25-16-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
4842-25-16-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM36 SL1 SY
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
25 mm
HEX 1
46 mm
L1
47 mm
L3
173 mm
L4
43 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
46 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M36x2
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
100 Nm
ØC
19 mm