4892-16-08-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
4892-16-08-SY
PRESSNIPPEL 4892 IM24 SL1/2 SY
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
16 mm
HEX 1
30 mm
L1
29,5 mm
L3
72,5 mm
L4
51,5 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
30 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M24x1,5
Serie
S
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
90 °
Åtdragning moment
40 Nm
ØC
9,5 mm
ØD
9,5 mm