4792-18-10-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
4792-18-10-SY
Pressnippel 90B L-klass Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
18 mm
L
85 mm
L1
34 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
32 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
Serie
L
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
90 °
Åtdragning moment
45 Nm