4842-20-10-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
4842-20-10-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM30 SL5/8 SY
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
45 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
20 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
5/8 "
Key size
36 mm
L
120,4 mm
L1
34 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
50 Nm