XGE42LR1ED-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
31 variants
Chosen variant:
XGE42LR1ED-SY
Adapter 42L, G1 ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Volz
Diameter pipe
42 mm
Material
Syrafast stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
GE-LR-42-G 1“-wd-OMD
Pressure max.
250 bar
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-20 °C