4722-28-12-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
32 variants
Chosen variant:
4722-28-12-SY
Pressnippel rak DKOL M36x2 SL3/4" Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
28 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
3/4 "
Key size
41 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
55 Nm
Package size
Barcode
381192
Gross weight
0,18 Kg
Net weight
0,18 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
3/4" Indstik - (28L) M36x2 oml. - AISI316
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
Presskoppling Rak Inv-G3/4'' Ø3/4'' Pressad mutter, Syrafast
Partnumber:
4021-12-12-SY
Min. order quantity is:
Presskoppling Rak Utv-G 3/4'' Ø3/4'', Syrafast
Partnumber:
4010-12-12-SY
PRESSNIPPEL 4091 IG3/4 SL3/4
PRESSNIPPEL 4091 IG3/4 SL3/4
Presskoppling Rak Inv-M30, Ø3/4'', Syrafast
Presskoppling Rak Utv-G3/4'', Ø3/8'', Plantätad, Syrafast
Presskoppling Rak Inv-G1'' Ø3/4'' Pressad mutter, Syrafast
PRESSNIPPEL 4892 IM30 SL3/4 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM30 SL3/4 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM36 SL3/4 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM36 SL3/4 SY
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
Pressnippel rak DKL M30x2
Pressnippel rak DKL M30x2
Pressnippel rak DKS M36x2
Pressnippel rak DKS M36x2
Presskoppling Rak Utv-G 1'' Ø3/4'', Syrafast
Fläns instick SAE 6000 PSI - 0° - "PH" rostfri