4722-35-20-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
32 variants
Chosen variant:
4722-35-20-SY
Pressnippel rak DKOL M45x2 SL1.1/4" Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
35 mm
HEX 1
50 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1.1/4 "
Key size
50 mm
L
92 mm
L1
54,5 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
R1
M45x2
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
100 Nm
ØC
26 mm
ØD
26 mm