HFRC12G02
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
10 st
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
HFRC12G02
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G1/4'' FDA Viton
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Användingsområde
Gas och vätskor kompatibla med ingående material, Livsmedel, Tryckluft, Vacuum
Gänga
G 1/4 BSP
Materialkvalitet
CW614L/CW617L
Modell kod
HFRC12G02
Märke namn
Tierre
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
96 hours ASS
Serie
NSF/ANSI 169
Temperatur max.
+150 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Mässing, Rostfritt stål
Tryck max.
20 bar
Vakuum max.
-0.999 bar
Vinkel
0 °
Pakke str.
Stregkode
448661
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
Produkt information
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Andre kigger på
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Varenummer:
C02470428
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 st
GE-R BG2/ 1/4"-18 NPTF NEW-LINE MS
Varenummer:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
thread adapter PP 1 1/2" to 2"
thread adapter PP 1 1/2" to 2"
FM1520PP
sleeve female thread PVC - 1 1/4"
FF125PP
"double nipple male thread PP 1 1/4"" on 2"""
MMP1220
"double nipple male thread PP 2"""
MMP2020
thread adapter PP 1 1/4" to 2"
thread adapter PP 1 1/4" to 2"
FM1220PP
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø8 mm 1/4"
10K510828
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø10 mm 1/4"
10K511028
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø6 mm 1/4"
"double nipple male thread PP 1 1/4"""
Vinkel Ø8 mm 3/8
Vinkel Ø8 mm 3/8
25 st
25 st
FF125PP
L-koppling vridbar Ø6 mm 1/4
L-koppling vridbar Ø6 mm 1/4
C02680628
L-koppling vridbar Ø12 mm 1/4
L-koppling vridbar Ø12 mm 1/4
5 st
Adpater T Vridbar Ø12 mm 1/4
Adpater T Vridbar Ø12 mm 1/4
5 st
Adapter 90 Vridbar Ø8mm Utv-G1/4 Lång