XTR-18-18-12L
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
XTR-18-18-12L
Adapter, T Reducering 18,18,12L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
12 mm
Diameter pipe
18 - 18 - 12 mm
L1
23,5 mm
L2
23,5 mm
L3
24 mm
L5
40 mm
L6
39 mm
L7
40 mm
Material
Stål
Model code
FI-T-18/12/18L-W3
Pressure max.
400 bar
S1
32 mm
S2
32 mm
S3
22 mm
S4
24 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M18x1,5, M26x1,5
d1
18 mm
d2
18 mm
l1
31 mm