XTE12SKR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XTE12SKR
Adapter T 12S-R 3/8''
Specifications
Dimensions and shipping
D3
8 mm
Diameter rør
12 mm
Dimension i
12 mm
Gevind T
R 3/8 BSPT
Gevind udvendig
R 3/8 BSPT
Gevind udvendig metrisk
M20x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
29 mm
L1
38 mm
L2
21,5 mm
L3
28 mm
Materiale
Stål
Model kode
XC12RSZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
17 mm
S2
24 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
630 bar
d1
12 mm
d2
8 mm
i
12 mm