VU-14-10BAR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
38 variants
Chosen variant:
VU-14-10BAR
Backventil OM G1/4 10 bar max 350 bar
Specifications
Dimensions and shipping
C
G 1/4 BSP
D
21 mm
Flow max.
20 lpm
Gänga
G 1/4 BSP
L
62 mm
Längd
62 mm
Märke namn
OM Oleodinamica Marchesini
Oljeviskositet rekommanderad
30 cSt
Rekommenderad oljetemperatur
50 °C
Sexkant
19 mm
Standard öppningstryck
0,4/0,7 bar
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Tryck ôppning
10 bar
V
Package size
Barcode
453670
Gross weight
Kg
Net weight
0,11 Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
Others has been looking for
Backventil OM G1/4, 0.5 BAR, 350 Bar
Partnumber:
VU-14
Backventil OM G1/2, 0.5 bar, 350 Bar
Partnumber:
VU-12
Tryckbeg.v OM G3/8 45L/min
Tryckbeg.v OM G3/8 45L/min
VMP-06S
Overcenterv. OM dubbel G3/8
Overcenterv. OM dubbel G3/8
VBCD38-DEA
Prioritetsventil. OM G1/2 350bar
VPR3-12
VMP-12S-300BAR
VU-38
Overcenterv. OM dubbel G3/4
Overcenterv. OM dubbel G3/4
VBCD34-DEA
Prioritetsventil. OM G3/4 350bar
VPR3-34
Backventil Inv-R 1'', PN63 AISI316/FKM
H151-1-SY
VMP-12S
Backventil OM G1.1/4, 0.85 Bar, 300 Bar
VU-114
Regenerativ ventil SUN G1/2''
Regenerativ ventil SUN G1/2''
YDCC-LHN-AV
VMP-06S-300BAR
Regenerativ ventil OM
Regenerativ ventil OM
VRSP-34
Backventil, Inv G1/4'', 500Bar, Qn=17l/min, 0.35Bar
VU14F14F
Tryckbegränsare OM 1/4" 10-180bar 30lpm max 300bar