DFE052/3A18ES-W-201-12VDC-CRZ
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
DFE052/3A18ES-W-201-12VDC-CRZ
Väljarventil Walvoil 3/2
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Activation
Magnetstyrd
Brand Name
Walvoil
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Corrosion resistance
168 hours salt spray UNI ISO 9227
Current type
DC
Drainport
G 1/4 BSP
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Number of ways/positions
3/2
Oil viscocity recommended
12 - 400 cSt
Plug type
DIN 43650 Form A
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Protection class
IP 65
Surface treatment
Zink coating (CR III)
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature max.
+50 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Thread
G 3/8 BSP
Voltage
12 V
Pakke str.
Stregkode
469467
Brutto vægt
1,59 Kg
Netto vægt
1,59 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Väljarventil Walvoil 3/2
Tekniska data
Andre kigger på
3 way valves electrical Walvoil DFE