32GSP32FL45-066
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
32GSP32FL45-066
Presskoppling GSP 45B, Ø 2'', SAE 2'', Kod 61
Accessories (2)
Presshylsa GSP
Varenummer:
32GSP1F-2
2" ferrule (Gates 4SP) - 32GSP1F-4
Varenummer:
32GSP1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
257 mm
B
165 mm
D
2"
Diameter fläns
71.4 mm
E
66 mm
Fläns
2 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
K
71,4 mm
Modell kod
32GSP-32FL45-066
Märke namn
Gates
O-ring
56,75X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangdimension
2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Tryck max.
210 bar
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
130 - 143 Nm
Pakke str.
Stregkode
240170
Brutto vægt
3,11 Kg
Netto vægt
3,11 Kg
Oprindelsesland
USA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Koppling Beskrivning: SAE flänsad slangkoppling, används i kombination med flänsfästen.
Artikel datablad
Andre kigger på
2" Insert - 2" BSP female
2" Insert - 2" BSP female
32GSP32FBSPORX
Min. bestillingsenhed er:
2" Insert - 2" BSP male
2" Insert - 2" BSP male