16GS38FDHORX
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
16GS38FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø1'', Inv-M52-DKO-38S
Specifications
Dimensions and shipping
A
111,8 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
55,1 mm
D
1"
DN
25 mm
H
38 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C