12GS25FDHORX90
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
12GS25FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø3/4'', Inv-M36-DKO-25S
Specifications
Dimensions and shipping
A
126 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
75 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
25 mm
E
64 mm
H
46 mm
Modell kod
12GS-25FDHORS90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm