10GS16FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
96 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
45,7 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
16 mm
H
30 mm
Modell kod
10GS16FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm