08G15FDLORX
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
08G15FDLORX
Presskoppling Rak, Ø1/2'', Inv-M22-DKO-15L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
63,5 mm
Angle
0 °
B
26 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
15 mm
H
27 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/2 "
Model code
8G-15FDLORX
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm