06G12FDLORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
06G12FDLORX
Presskoppling Rak, Ø3/8'', Inv-M18-DKO-12L
Specifications
Dimensions and shipping
A
55,5 mm
B
27,6 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
H
22 mm
Modell kod
6G-12FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
385 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm