05G10FDLORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
05G10FDLORX
Presskoppling Rak, Ø5/16'', Inv-M16-DKO-10L
Specifications
Dimensions and shipping
A
53,9 mm
B
29,7 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rör
10 mm
H
19 mm
Modell kod
5G-10FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/16 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
385 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
33 - 38 Nm