SBSH-16-25M
Förpackningsstorlek:
25 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
SBSH-16-25M
Kylarslang Silikon 16x24, 5 Bar, 25m Linda
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Glycol, Water
Brand Name
Hydraspecma
Color
Blue
Diameter inner
16 mm
Diameter outer
24 mm
Field of application
Glycol, Water
Flameresistant
Yes
Hose type
1-ply
Length
25 m
Material
Silicone
Pressure max.
5 bar
Reinforcement
1 lager syntetisk fiber
Standard
UL94V1
Standard SAE
SAE J20 R3 Class A
Temperature max.
+180 °C
Temperature min.
-50 °C