PTFE-4/2.5-100M-N
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
100 m
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
PTFE-4/2.5-100M-N
PTFE slang 4/2.5, Natur, 100M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Bend radius
15 mm
Brand Name
Tierre
Diameter inner
2.5 mm
Diameter outer
4 mm
Flameresistant
Yes
Hoseapprovals
DM
Material
PTFE (Teflon®)
Model code
PTFE-C 0425 Neutro
Pressure burst min.
90 bar
Pressure max.
30 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Temperature max.
+260 °C
Temperature min.
-60 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
317805
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
ita
Produktinformation
PTFE slang 4/2.5, Natur, 100M
Product datasheet
Andra tittar på
10mm nylonspiral gul 15m
10mm nylonspiral gul 15m
Artikelnummer:
PA331001528
1 frp
Polyamidrör PA12, 4/2, ISO1874/DIN73378, Svart 100m
Artikelnummer:
Polyamidrör PA12 Hård, 6/3, DIN73378, Natur 100m
10mm nylonrör blå 25 m
10mm nylonrör blå 25 m
PA-10/7.5-025M-B
1 frp
AL985 Synflex 1300 1/4
AL985 Synflex 1300 1/4
1 st
Hose CLS Polyamid N6x1,5 black - filled with Lubriq
Polyamidrör Supersoft, 10mm, Grå 25m
PS0610025B
Slangsats Spiral, Fast R1/2'', 11x16mm, 8m 11x16 8M
1 st
6/4mm Nylonrör svart 25m
6/4mm Nylonrör svart 25m
PA-6/4-025M-S
Polyamidrör PA12, 12/9, Blå 25m i kartong
PA-12/9-025M-B
Slangsats Spiral, Svivlande R1/2'', 11x16mm, 4m