OR18.1X1.6 SVENSK STD NBR70
OR18.1X1.6 SVENSK STD NBR70
…
Read more
Partnumber:
OR18.1X1.6
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
OR18.1X1.6
OR18.1X1.6 SVENSK STD NBR70
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Color
Black
Material
NBR
Material thickness
1.6 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
156734
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
OR18.1X1.6 SVENSK STD NBR70
Product catalog
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
10 st
Min. order quantity is:
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm