M/61032/MR/50
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
M/61032/MR/50
Ø32 DV Linjärcylinder
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Cushioning type
Buffer
Diameter inner cylinder
32 mm
Pressure max.
10 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
50 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-10 °C