8660-20-38S
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
2 varianter
Valgt variant:
8660-20-38S
GÄNGFLÄNS, KOD 62, UTV-M 1.1/4 FLÄNS - 38S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter flange
54 mm
Diameter pipe
38 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Key size
46 mm
Material
Steel
Model code
CAG-604-38S-W66
O-ring
37,69X3,53 mm
Pressure max.
400 bar
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
Zinc-plated
Thread outer metric
M52x2
Package size
Barcode
308795
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Weld on counter flange 3000psi 3 1/2" SAE
Partnumber:
Package size:
FLÄNS RAK SAE3000 3" SVETS UTV 76.1/70.3MM
Partnumber:
FLÄNS RAK SAE3000 4 tum SVETS UTV 115MM, O-RINGSSPÅR