FISNV30S18L
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
FISNV30S18L
Straight fitting ø30S/18L with O-ring
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
30 mm
Diameter pipe
30 - 18 mm
Model code
FI-SNV-30S/18L-V-W3-DKO
Pressure max.
400 bar
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Series 2
S
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d2
18 mm