20G38FDHORX
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
18 varianter
Valgt variant:
20G38FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1.1/4'', Inv-M52-DKO-38S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
69,9 mm
B
57,8 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rør
38 mm
H
60 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
20G-38FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
290 - 310 Nm