20G35FDLORX90
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
20G35FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø1.1/4'', Inv-M45-DKO-35L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
151,4 mm
Angle
90 °
B
92,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
32 mm
Diameter pipe
35 mm
E
80 mm
H
50 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1.1/4 "
Material
Stål
Model code
20G-35FDLORX90
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
205 - 225 Nm
Working Pressure
16 MPa