20GS20FLC67-059
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
20GS20FLC67-059
Presskoppling GS 67B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
191 mm
B
119,9 mm
DN
32 mm
Diameter fläns
54 mm
E
59 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Modell kod
20GS-20FLC67-059
Märke namn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
Passar till
Caterpillar®
Shore
90
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Vinkel
67 °
Pakke str.
Stregkode
231668
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
bel
Produkt information
Målskitse
Artikel datablad
Ofte købt sammen med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Varenummer:
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
Varenummer:
Min. bestillingsenhed er:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
1 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K20
1 m
Adapter, Utv-G 2''-ED, Inv-G 1.1/4''
RI-2-114ED
5 st
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1.1/4''
10 st
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1/2''
15 st
Adapter Rak, Utv-G 11/2'', Inv-G 11/4''
Adapter, Utv-G 1''-ED, Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1.1/2''
10 st
Adapter, Utv-G 1.1/2'', Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 3/4''-ED, Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1''
1.1/4" Hydraulic Hose SPT-5K - 350 bar - ISO18752 Class CC