1.1/4" Indstik (Gates 4SP/4SH) - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop - 20GS-20FLH90-120
…
Läs mer
Artikelnummer:
20GS20FLH90-120
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
20GS20FLH90-120
Presskoppling GS 90B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Kod 62
Accessories (1)
Cover 1.1/4 SAE6000 flange
Partnumber:
SAE6-11/4
Specifications
Dimensions and shipping
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
120 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
K
54 mm
Material
Stål
Model code
20GS-20FLH90-120
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Package size
Barcode
200590
Gross weight
1,29 Kg
Net weight
1,29 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
Others has been looking for
45° SAE Flange 3000 PSI. 1.1/4"