20GS20FLH90M
Förpackningsstorlek:
5 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
20GS20FLH90M
Presskoppling GS 90B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Kod 62
Tillbehör (1)
SKYDDSHUV SAE6000-11/4
Partnumber:
SAE6-11/4
Specifications
Dimensions and shipping
A
165 mm
B
93,9 mm
Bygghöjd
90 mm
DN
32 mm
Diameter fläns
54 mm
E
90 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Modell kod
20GS-20FLH90M
Märke namn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
130 - 143 Nm