HPS400-06INC
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
100 m
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
HPS400-06INC
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå, 100m
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Bestillingsenhed
Bundt
Bøjningsradius
90 mm
Diameter indvendig
9.5 mm
Diameter udvendig
17.4 mm
Farve
Blå
Forstærkning
Ståltrådsfläta
Inderrør
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Længde
Model kode
THB202K-06
Mærke navn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangestørrelse
3/8 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperatur intermitterende maks.
+155 °C
Temperatur maks.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk sprængning min.
1600 bar