HPS250-04
Förpackningsstorlek:
1 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-04
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Specifications
Dimensions and shipping
Bøjningsradius
75 mm
Diameter indvendig
6.4 mm
Diameter udvendig
12.4 mm
Farve
Blå
Forstærkning
Ståltrådsfläta
Inderrør
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Model kode
THB201K-04
Mærke navn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangestørrelse
1/4 "
Slangetype
1SC
Standard EN
EN 857 1SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperatur intermitterende maks.
+155 °C
Temperatur maks.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk sprængning min.
1000 bar
Yderrør
Syntetisk gummi
Package size
Barcode
220037
Gross weight
0,20 Kg
Net weight
0,20 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Hetvattenslang med 1 flätat stålinlägg för högtrycks hydraulik- och högtryckstvättar.
Artikel datablad
Andre kigger på
Tvättslang Högtryck 1/4'', 400bar, 2SC, +155C, Blå