HPS400-06
Package size:
1 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
HPS400-06
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå
Specifications
Dimensions and shipping
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
17.1 mm
Modell kod
THB202K-06
Slangdimension
3/8 "
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
400 bar
Tryck spräng min.
1600 bar
Package size
Barcode
220040
Gross weight
0,404 Kg
Net weight
0,404 Kg
Country of origin
swe
Intrastat code
Product information
Högtryckstvättsslang som är mycket motståndskraftig mot nötning för kyl- och högtryckstvättsystem.
Artikel datablad
Others has been looking for
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Partnumber:
HPS250-04
Min. order quantity is:
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Partnumber:
HPS250-06
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå, 100m