HPS250-06-20M
Förpackningsstorlek:
1 rl
Minsta beställningskvantitet:
1 rl
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-06-20M
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar, 1SC, +155C, Blå, 20m
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
15.6 mm
Färg
Blå
Längd
20 m
Märke namn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangdimension
3/8 "
Slangtyp
ISO 7751
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
250 bar
Tryck spräng min.
1000 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
357645
Bruttovikt
0,255 Kg
Nettovikt
0,255 Kg
Ursprungsland
swe
Produktinformation
TVÄTTSLANG IMM HPS250 3/8 Tvättslang 3/8, 20m längd
Artikel datablad
Andra tittar på
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Artikelnummer:
HPS250-04
1 m
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Artikelnummer:
HPS250-06
1 m
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå, 100m