HPS250-1006
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
12 varianter
Valgt variant:
HPS250-1006
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar med koppling böjskydd, 10m
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
15.6 mm
Färg
Blå
Längd
10 m
Märke namn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangdimension
3/8 "
Slangtyp
1SC
Standard EN
EN 857 1SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
250 bar
Tryck spräng min.
1000 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
343204
Bruttovikt
0,248 Kg
Nettovikt
0,248 Kg
Ursprungsland
Produktinformation
Artikel datablad
Andra tittar på
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå