HPS400-04
Förpackningsstorlek:
1 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
HPS400-04
Tvättslang Högtryck 1/4'', 400bar, 2SC, +155C, Blå
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Armering
Ståltrådsfläta
Bestillingsenhed
Lös slang
Böjningsradie
85 mm
Diameter inv.
6.5 mm
Diameter utv.
13.4 mm
Färg
Blå
Innertub
Oljebeständigt syntetiskt gummi
Modell kod
THB202K-04
Märke namn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangdimension
1/4 "
Slangtyp
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
400 bar
Tryck spräng min.
1600 bar