HPS250-06-RL100
Förpackningsstorlek:
1 rl
Minsta beställningskvantitet:
1 rl
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-06-RL100
3/8" High-pressure cleaner hose Longlife - 250 bar - 1SC - 1
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
90 mm
Brand Name
I.M.M Hydraulics
Color
Blue
Cover
Synthetic rubber
Diameter inner
9.5 mm
Diameter outer
15.6 mm
Hose size
3/8 "
Hose type
1SC
Length
100 m
Model code
THB201K-06
Pressure burst min.
1000 bar
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
Reinforcement
Steel wire braid
ISO 7751
Temperature intermittent max.
+155 °C
Temperature max.
+135 °C
Temperature min.
-40 °C