HPS250-1006
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
HPS250-1006
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar med koppling böjskydd, 10m
Specifications
Dimensions and shipping
Bøjningsradius
90 mm
Diameter indvendig
9.5 mm
Diameter udvendig
15.6 mm
Farve
Blue
Længde
10 m
Mærke navn
Yes
Slangestørrelse
3/8 "
Slangetype
ISO 7751
Temperatur intermitterende maks.
+155 °C
Temperatur maks.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk sprængning min.
1000 bar