HPS250-05
Förpackningsstorlek:
1 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
HPS250-05
5/16" High-pressure cleaner hose - 250 bar - 1SC - 155°
Specifications
Dimensions and shipping
Bøjningsradius
85 mm
Diameter indvendig
8 mm
Diameter udvendig
14 mm
Farve
Blue
Forstærkning
Steel wire braid
Inderrør
Oilresistant synthetic rubber
Model kode
THB201K-05
Mærke navn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Slangestørrelse
5/16 "
Slangetype
ISO 7751
Temperatur intermitterende maks.
+155 °C
Temperatur maks.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk sprængning min.
1000 bar
Yderrør
Synthetic rubber
Package size
Barcode
220038
Gross weight
0,22 Kg
Net weight
0,22 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Anti-abrasive high-pressure cleaner hose for cold and varm high-pressure cleaner systems.
Product datasheet
Others has been looking for
Tvättslang Högtryck 5/16'', 400bar, 2SC, +155C, Blå