HPS400-06
Pakke str.:
1 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
HPS400-06
Tvättslang Högtryck 3/8'', 400bar, 2SC, +155C, Blå
Specifications
Dimensions and shipping
Böjningsradie
90 mm
Diameter inv.
9.5 mm
Diameter utv.
17.1 mm
Färg
Blå
Modell kod
THB202K-06
Märke namn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangdimension
3/8 "
Slangtyp
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 7751
Temperatur intermittent max.
+155 °C
Temperatur max.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
400 bar
Tryck spräng min.
1600 bar
Package size
Barcode
220040
Gross weight
0,404 Kg
Net weight
0,404 Kg
Country of origin
swe
Intrastat code
Product information
Högtryckstvättsslang som är mycket motståndskraftig mot nötning för kyl- och högtryckstvättsystem.
Artikel datablad
Others has been looking for
Tvättslang Högtryck 1/4'', 250bar, 1SC, +155C, Blå
Partnumber:
HPS250-04
Package size:
Tvättslang Högtryck 3/8'', 250bar, 1SC, +155C, Blå